praktiskais darbs mācību priekšmetā “OPERĒTĀJSISTĒMAS”No informācijas avota http://www.freedownloadscenter.com/Utilities/ tiek piedāvāta pētīšanai viena servisa sistēma. Jāapraksta sistēmu (kādiem nolūkiem ir vajadzīga, definēt kādai grupai tas pieder, vēsture, pēdējās versijas numurs utt.), īsi aprakstīt galvenās funkcijas, salīdzināt ar analoģisko servisa sistēmu vai atbilstošām OS komandām un uzrakstīt secinājumus.
Jūsu variants ir servisa sistēma:
  Repair .PST

 
Uzdevuma atskaitē jābūt:
o     Uzdevuma nostādne (obligāti jārada Jūsu individuālo variantu)
o     Apraksts no kurienes un ar kādu programmu tiek ielādēta instalācija
o     Īsi aprakstīt servisa sistēmas galvenās funkcijas (kādiem nolūkiem ir vajadzīga, definēt kādai grupai tas pieder, vēsture, pēdējās versijas numurs, salīdzinājums ar iepriekšējām versijām utt.)
o     Izvēlēt vismaz divas analoģiskas servisa sistēmas, īsi aprakstīt un salīdzināt
o     Salīdzināt atsevišķas funkcijas no Jūsu varianta servisa sistēmas ar atbilstošam OS komandām
o     Secinājumi (minimums 500 simboli)
o     Literatūras un citu informācijas avotu saraksts (visiem punktiem jābūt atsauksmēm tekstā)


Apraksts no kurienes un ar kādu programmu tiek ielādēta instalācija


Pētāma servisa sistēma „repair .PST” bija atrasta piedāvāta informācijas avotā http://www.freedownloadscenter.com/Utilities/ , tur tika izvelēta piemērota programma „SysTools Outlook Recovery” un no tā mājās lapas http://www.systoolsgroup.com/outlook-recovery.html tiek ielādēta datorā, ar pārlūkprogrammu.  Programma tika viegli un ātri uzinstalēta un tālāk tika pētītas viņas funkcionāls un lietošanas ērtība.

Servisa sistēmas galvenās funkcijas

Servisa sistēma „SysTools Outlook Recovery”  domāta bojātu .PST failu izlabošanai. PST ir „opensource”  failu formāts (Personal Storage Table , .pst) domātais priekš vēstuļu un notikumu  glabāšanai, tādiem programmām kā „Microsoft Exchange Client”, „Windows Messaging” un „Microsoft Outlook”. [i] Tā glābās personāla informācija: kontakti, saņemtie un nosūtīti e-pasti un TODO uzdevumi.
 Fails varēja tikt bojāts, dēļ nepareiza datora izslēgšana, PST faila izmērs pārsniedza 2GB, arī pie vainas var būt vīrusi, Outlook „bug”  utt.[ii]
Programma atļauj izlabot  .PST failus, kas ir bojāti vai kuram ir bojāti virsraksti. Palīdz atgūt datus no paroli aizsargāta .PST, atgūt  izdzēstos e-pastu, .PST failus  ar dažādiem kļūdām. Un atgūt .PST failu ar augstu šifrēšanas
Strādāt ar programmu ir pietiekami viegli, nekā lieka nav, pie pogām ir palīdz teikumi. Ja kaut kas nav saprotams, atbildu uz savējo jautājumu var atrast „Palīdzība” ar zīmējumiem, kur vis ir labi aprakstīts.
Ir arī slīktas pusēs, Programma ir „Shareware”/49$ un demo versijā  nav iespējas saglabāt izlabotus datus, tos var tikai apskatīt. Tapāt programma nevar atvērt „quick links” bez uzstādītas IE pārlūkprogrammas,  nav svarīgi bet tomēr nepatīkami ka  tevi ierobežo ar funkcionālu dēļ trūkstošas trešās programmas.
Pēdējas versijas oficiāli radās 2010 Microsoft Office Outlook atbalsts.
Version
: 3.2
Last Updated
: 09.04.2011
Pēdējā versijā kura ir pieejama uz 20.02.2012 
Kā var saprast, dotajā servisa sistēma pieder pie Utilītprogrammām, tā ir apkalpojošas veida programma, kas ļauj bagātināt lietotāju iespējas un interfeisu.

Analoģiskas servisa sistēmas


Gandrīz visiem analoģiskiem servisa sistēmām ir līdzīgs funkcionāls: labot .PST failus kas ir bojāti,  atgūt  datus no paroli aizsargāta .PST, atgūt izdzēstos e-pastu,  .PST  failus ar dažādiem kļūdām. Un atgūt .PST failu ar šifrēšanu. Vairāki no programmas ir  „Shareware”. Man bija iespēja vēl iepazīsties ar  „Stellar Phoenix Outlook PST Repair”  un “Recovery Toolbox for Outlook” arī „Shareware”.  „Shareware” ne dod iespēju saglabāt izlabotus datus, tikai apskatīt.
            „Stellar Phoenix Outlook PST Repair” dod iespēju automātiskie atrast .PST failu  uz diskā. Tas var  būt saderīgi tiem  lietotājiem  kuri nezin kur atradās viņu datu fails .PST.[iii] Viss pārējais ir līdzīgs citam analoģiskiem servisa sistēmām.
Pēdēja programma “Recovery Toolbox for Outlook” oficiāli ne atbalsta 2010 Microsoft Outlook bet uz prakses veiksmīgi sadarbojas. Pilna versija ir iespēja saglābāt izlabotus datus citus formātos(.eml, .vcf un .txt) [iv]

Atbilstošas OS komandām


Operētāj sistēmās nav pieredzēti  specialās komandās priekš .PST faila izlabošanai. Un tas ir saprotami,  tāpēc ka .PST fails pieredzēts  glabāšanai lietojumprogrammatūrās informācijai nevis sistēmās informācijai, un Operētāj sistēmās komandēs nav  pieredzēti priekš specifiskiem operācijām ar lietojumprogrammatūras failiem.
Bet kopa ar Microsoft Outlook tika  pielāgota speciala utilīta, kura tieši domāta .PST  failu izlabošanai. [v]
Dota utilītprogramma saucas SCANPST.EXE. Tai ir vienkāršs  interfeiss un nekādās liekās funkcijās. Lai to  lietot daudz iemaņas nav vajadzīgas, lietotajam vajadzēs tikai savā datorā, jo tas atrašanas vieta ir atkarīga no Microsoft Office versijas, precīzāk par to ir uzrakstīts  šeit. Tapāt vajag  zināt kurš .PST fails  ir bojāts un kur tas atrodas.

Secinājumi


Izstrādājot šo 1. praktisko darbu – OS interfeisi un to modificēšana, ieguvu praksi salīdzinot mūsdienīgu servisu sistēmas to pielietojumu un lietošanas ērtību. Mana varianta uzdevums bija servisa sistēmu Repair .PST. Par dotu servisa sistēmu varu pateikt ka tā ir ļoti specifiska, un prasība to pielietot var rasties tikai Microsoft Outlook lietotajiem, neskatoties uz to ka tas ir „opensource” formāts plaši tas nav pielietojams. Tāda veida servisa sistēmas, kuri ir pieejami internetā ir ar labu un viegli saprotamo interfeisi, bet tie visi ir „shareware”, manuprāt, ja lietotajam vienkārši vajag izlabot .PST failu ne viss atšifrēt vai atgūt izdzēstos e-pastu, nav jēgas maksāt naudu par nevajadzīgo funkcionālo, ja Microsoft Outlook jau ir iekļauta utilīta SCANPST.EXE kura  domāta .PST failu  izlabošanai.     


Literatūras un citu informācijas avotu saraksts3 komentāri:

  1. Kredīts uzņēmumiem ir viens no ātrākiem veidiem ka piesaistīt finansējumu https://www.cityfinances.lv/lv/kredits-uznemumiem/

    AtbildētDzēst
  2. Ātrie kredīti uzņēmumiem no Cityfinances https://www.cityfinances.lv/atrie-krediti-uznemumiem/

    AtbildētDzēst