Dabas zonas
Uz Zemes vērojama liela augu un dzīvnieku daudzveidība. Tā atkarīga no vietas ģeogrāfiskā stāvokļa un klimatiskajiem apstākļiem. Dabas zonas ir plašas teritorijas ar līdzīgām temperatūrām, nokrišņu daudzumu un režīmu, noteiktiem augšņu tipiem, augu un dzīvnieku valsti.
Cilvēku saimnieciskās darbības rezultātā pirmatnējās ainavas daudzās dabas zonās ir ievērojami mainījušās. Dabas zonas mainās virzienā no poliem uz ekvatoru, kā arī palielinoties augstumam virs jūras līmeņa.Arktiskie tuksneši

Arktiskie tuksneši atrodas arktiskajā klimata joslā. Tur ir viszemākās temperatūras, visu klāj sniegs un ledus. Veģetācija tikpat kā neveidojas, mīt dzīvnieki, kas spēj izturēt lielu aukstumu. Šie rajoni nav piemēroti cilvēku dzīvei.

Tundra

Tundra atrodas subarktiskajā klimata joslā. Ziema ir 8 mēnešus gara, tumša un auksta. Vasara ir īsa, gaiša un vēsa. Vasarā daudzgadīgā sasaluma augsnes nespēj atkust. Gada vidējā temperatūra ir zem – 15 °C. Mūžīgs sasaluma slānis. Nokrišņu daudzums gadā mazāk nekā 300 mm. Veģetācijas perioda ilgums gadā mazāk nekā 30 dienas. Tundrā neaug koki. Aug tikai zāle, ziedaugi, pundurkoki un krūmi. Lauksaimniecība nav iespējama. Dzīvo ziemeļbrieži, ligzdo putni, mīt dažādi kukaiņi. Iedzīvotāji nodarbojas ar briežkopību.

Taiga un kalnu skujkoku mežu zona

Taiga atrodas mērenās klimata joslas ziemeļu daļā.  6 – 8 mēnešus ilga ziema, iespējama arī barga. Gada vidējā temperatūra – 15 °C - 0 °C. Siltākajā mēnesī vidējā temperatūra ir virs +10 °C. Nokrišņu daudzums gadā mazāk nekā 600 mm. Mazs trūdvielu slānis apmēram 10 cm. Veģetācijas perioda ilgums 30 – 180 dienas gadā. Maz zaļo augu masas. Dienvidu puslodē skujkoki gandrīz nav sastopami, jo attiecīgajos platuma grādos ir okeāns. Izplatītākie koki taigā ir egles, priedes, baltegles un lapegles. Lauksaimniecības virzieni un ražojumi — mežsaimniecība, lopkopība — ziemeļbrieži.


Jaukto un platlapju mežu zona

Jaukto mežu zona atrodas mērenās klimata joslas vidusdaļā. Maigas ziemas un siltas vasaras. Gada vidējā temperatūra ir 6. °C līdz 14 °C. Nokrišņu daudzums gadā ir vairāk nekā 600 mm. Veģetācijas perioda ilgums vairāk nekā 180 dienas gadā. Tur aug ozoli, liepas, kļavas, skābarži, bērzi, egles priedes un citi koki, kā arī dažadi zālaugi. Lauksaimniecībā izmanto rudzus, kartupeļus, kukurūzu, kviešus un dārzeņus. Lopkopībā audzē liellopus un cūkas.

Stepes un augstkalnu pļavas

Stepes atrodas mērenās klimata joslas dienvidu daļā un subtropu joslā. Aukstas ziemas, bet siltas vasaras. Gada vidējā temperatūra ir 3 °C līdz 8 °C. Nokrišņu daudzums gadā ir mazāk nekā 600 mm. Iztvaikošana ir lielāka nekā nokrišņu daudzums. Šajā zonā ir ļoti auglīgas melnzemes augsnes. Veģetācijas periodu ilgums ir mazāk neka 180 dienas gadā. Stepēs aug zāle, ziedaugi, graudzāles un lauksaimniecībā audzē kviešus cukurbietes un saulgriezes. Viena raža gadā. Mežu nav, jo ir nokrišņu trūkums. Lopkopībā audzē liellopus un aitas. Stepēs dzīvo daudz grauzēj, antilopes, strausi un daudz citi dzīvnieki.

 

 

Mūžzaļo cietlapju mežu un krūmāju zona

Mūžzaļo cietlapju mežu un krūmāju zona atrodas subtropu klimata joslā. Izteiktas temperatūras atšķirības starp ziemu un vasaru. Gada vidējā temperatūra ir 14 °C līdz 21 °C. Nokrišņu daudzums gadā ir 400 līdz 1000 mm. Vasarās sauss, bet ziemās bagāti nokrišņi. Veģetācijas perioda ilgums gadā varāk nekā 180 dienas. Mūžzaļo cietlapju mežu un krūmāju zonā aug citrusi, olīvkoki un lauri. Lauksaimniecībā audzē vīnogas, olīves, citrusaugus un rīsus. Lopkopībā audzē aitas, kazas un ēzeļus.


 

 

Tuksneši un pustuksneši

Tuksneši un pustuksneši atrodas subtropu un tropu joslās. Izteiktas temperatūras atšķirības starp ziemu un vasaru. Gada vidējā temperatūra ir 18 °C līdz 28 °C. Nokrišņu daudzums gadā ir mazāk nekā 250 mm, ļoti īsi lietus periodi, sausums. Veģetācijas perioda ilgums ir mazāk nekā 60 dienas. Augkopība iespējama tikai ar apūdeņošanu. Šajā zonā augu valsts nav vai ir reta zāle un pundurkrūmi. Lauksaimniecībā ražo oāžu kultūraugus, kokvilnu, rīsus un tēju. Lopkopībā audzē aitas, kamieļus, ēzeļus - (klejotāju lopkopība).
Savanna

Savanna aizņem subekvatoriālās klimata joslas. Savanna veidojas, ja gada vēsākajā mēnesī vidējā temperatūra ir virs +18 °C, iztvaikošana pārsniedz nokrišņu daudzumu. Gada vidējā temperatūra ir 25 °C. Savannā aug vairākus metrus gara zāle, atsevišķi koki –  akācijas un baobabi. No dzīvniekiem sastopami ziloņi, degunradži, žirafes, dažviet (Auztrālijā) ķenguri. Audzē kukurūzu, prosu un  kokvilnu. Mājdzīvnieki ir aitas un liellopi

Mitrie ekvatoriālie meži
Mitrie ekvatoriālie meži aug ekvatoriālajā klimata joslā. Tie ir mūžzaļi. Nav gadalaiku. Gada vidējā temperatūra ap 26 °C. Nokrišņu daudzums gadā vairāk nekā 1500 mm, ir mitrs visu gadu. Veģetācijas perioda ilgums visu gadu. Augkopība iespējama visu gadu, nabadzīgas augsnes. Lauksaimniecībā ražo manioku, banānus, kakao, kafiju, cukurniedres un ananasus. Lopkopības nav.

12 comments:

 1. Atbildes
  1. Labdien, es esmu Josef Lewis. Cienījams, likumīgs un akreditēts aizdevējs. Mēs sniedzam visu veidu aizdevumus ļoti ātri un viegli, personisko kredītu, auto aizdevumu, mājokļa aizdevumu, studentu aizdevumu, biznesa aizdevumu, izgudrotāja aizdevumu, parāda konsolidāciju. utt

   Saņemiet apstiprinājumu biznesa vai personīgiem aizdevumiem šodien un saņemiet līdzekļus tajā pašā nedēļas laikā. Šos personīgos aizdevumus var apstiprināt neatkarīgi no jūsu kredīta, un ir daudz laimīgu klientu, lai dublētu šo prasību. Bet jums nebūs tikai vajadzīgā personīgā aizdevuma; jūs saņemsiet lētāko. Tas ir mūsu solījums: mēs garantējam viszemāko likmi visiem aizdevumiem ar bezmaksas nodrošinājuma priekšrocībām.

   Mēs cenšamies atstāt pozitīvu ilgstošu iespaidu, pārsniedzot manas klientu cerības viss, ko es daru. Mūsu mērķis ir izturēties pret jums ar cieņu un cieņu, savlaicīgi nodrošinot visaugstākās kvalitātes pakalpojumus. Nav sociālā nodrošinājuma Nepieciešamais numurs un kredīta pārbaude nav nepieciešama, 100% garantēta. Lūdzu, nekavējoties atbildiet, izmantojot zemāk norādīto informāciju, ja jūs interesē aizdevums un neesat izkrāpts.

   E-pasts: progresiveloan@yahoo.com
   Zvans / WhatsApp: +16626183756
   Tīmekļa vietne: https://progresivefunding.wordpress.com

   Dzēst
 2. eju 3. klasē tas man uzdots dabas zinībās kā referāts LIELS PALDIES !!!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Verner, mums ir jāuzskaita kas: kaķis, pele, suns nu piemēram. Nedrīkst šitā. P.S. Laura no klases

   Dzēst
 3. loti labi jo man tiesi to ati vajadzēja

  AtbildētDzēst
 4. Ideāli, tieši prezentācijai noder

  AtbildētDzēst
 5. SCAMMERS DRAINED AND RUINED ME FINANCIALLY AND LEFT ME HOMELESS BUT THANKS TO PROSPER LOAN PLC:- prosperloanplc@gmail.com or call +1(205) 224-8709 .()

  Greetings to everyone, Life they say is full of deceit. No torture and pain can be compare to what i Theresa L. Bernard experience in the hands of scammers, I trusted the words of those fake loan lenders without verifying, I lost more than $12,500 in the quest of obtaining a loan i sold my car defaulted in my bills but i keep on falling victim my life has been piece of trash full of mess. My kids dropped out of school, My bank denied me credit because my credit score was down already. Until last week a very close friend told me that she got a loan from PROSPER LOAN PLC that i should also give it a try. Not having an option I contacted them with a heart full of sorrow and skepticism i shyly follow their procedures comply to their policy, I was waiting for the bad news like every other loan company i contacted gave me then i receive a credit alert that my bank account has been credited with $250,000 which i initially applied for instantly tears of joy roll out of my eyes because I never believe it will come through. Whenever you are in need of any kind of loan don't be a prey and contact the one true loan company via their information. Email: prosperloanplc@gmail.com or Call +1(205) 224-8709. And receive your financial breakthrough.

  AtbildētDzēst
 6. We are here to help your business grow https://www.cityfinances.lv/par-mums/

  AtbildētDzēst
 7. Sveiki,
  Mans vārds ir ROBBI no Cirebon Jawa Barat Indonēzijas. Vēlos pateikties mātei Alicia Radu par to, ka viņš man palīdzēja saņemt labu aizdevumu pēc tam, kad cietu daudz nepatiesu tiešsaistes aizdevēju, kas mani apkrāva, lai nopelnītu naudu, nesniedzot man kredītu, es bija nepieciešams aizdevums pēdējo 3 gadu laikā, lai sāktu savu biznesu Kirebonas pilsētā, kur es dzīvoju, un es nokļuvu viltotas Turcijas uzņēmējsabiedrības rokās, kas mani apkrāva un neiesniedza man kredītu. un es esmu ļoti neapmierināts, jo es pazaudēju visu savu naudu pret viltus uzņēmumu Turcijā, jo es to uzliekam savai bankai un saviem draugiem, un man nav neviena, kas to palaistu, līdz kādu dienu ticīgajam, ka mans draugs pēc Siti Aminaha lasīšanas viņas liecība par to, kā viņa saņēma aizdevumu no mātes Alicia Radu, tāpēc man vajadzēja sazināties ar Siti Amiņu, un viņa man teica un pārliecināja mani sazināties ar māti Alicia Radu, ka viņa ir laba māte, un man bija jāapgūst drosme, un es sazinājos ar māti Alicia Radu un es bijām pārsteigti par manu kredīta apstrādi un apstiprināšanu, un 3 stundu laikā mans aizdevums tika pārskaitīts uz manu kontu, un esmu ļoti pārsteigts, ka tas ir brīnums, un man jāsaka par mātes Alicia Radu labo darbu
  tāpēc es ieteiktu visiem, kam nepieciešams aizdevums, sazināties ar māti Alicia Radu e-pastu: (aliciaradu260@gmail.com), un es jums apliecinu, ka jūs apliecināsiet, kā esmu paveicis, un jūs varat sazināties ar mani arī, lai uzzinātu vairāk par Mātes Alicia Radu manu e-pastu : (robbi5868@gmail.com), un jūs joprojām varat sazināties ar Siti Amiņu, kurš iepazīstināja mani ar māti Alicia Radu pa e-pastu: (sitiaminah6749@gmail.com)
  Dievs var turpināt svētīt un mīlēt māti Alicia Radu mainīt savu finansiālo dzīvi

  AtbildētDzēst