Jelgavnieka domas par laiku ko nostrādā, lai atmaksātu nodokļus. (Kopēts no slēgtas diskusijas)

Archy, es īsti nesaprotu kādēļ tev visi tik agresīvi krīt kaklā, bet nu es ar saprotu, ka nodokļi ir smagi un arī mani senāk pārņēma smagas pārdomas, par to cik sanāk daudz strādāt valstij. Atceries ka ar neto algu mēs pēc tam pērkam preces, kas apliekas vēl ar pvn. Riktīgs mindblowers.

Protams arī es vēlos sociālo drošību, bet jo vairāk un dziļāk es pētu līdzekļu izlietojumu un kādēļ naudas aptrūkstas, jo lielākas dusmas mani pārņem.

Piemēram klasiskais: Valdība tev samazina budžetu, ja tev ir izdevies padarīt institūciju efektīvāku, kurai nav vairs nepieciešami tik lieli līdzekļi.

Ir jādod prēmiju tam darbiniekam/komandai (un daļa jāatstāj finansiālajai baterijai, priekš sliktākiem laikiem), nevis vienkārši jāvirza līdzekļi citur.

Samazinot līdzekļus efektīvai darbībai, tu to darbību faktiski demotivē/sodi.

Tad vēl pašvaldības(Manā gadījumā Jelgavas):NĪ katru gadu skrien debesīs,
*tas nekas, ka krīzes kaut kādas pa laikam.
*tas nekas, ka man uz zemes ir daudz resni koki (Kas aizņem labu % no zemes m^2), kas dod svaigu gaisu gan blakus esošajai naftas bāzei, gan daudzdzīvokļu iedzīvotajiem, kas atrodas netālu.

Tajā vietā, lai piebremzētu ar NĪN celšanu, lai atveseļotu ekonomiku un ļaujot cilvēkiem pirkt no vietējajiem kaut vai pārtiku un izklaides, šie labāk paņem naudu sev, lai uzceltu:

*Tiltu, kas nav nepieciešams, jo salas pusē nav nekāda komerciāla aktivitāte un arī man neder pār to tiltu iet no Pārlielupes, jo sanāk lieks gabals iet līdz tai salai, plus vēl tas tilts stāvs pēc velna. Tad vēl tas, ka dēļ dizaina elementiem sakumā suņi un mazi bērni, gribēja krist upē cauri platajām margām (lai salabotu, protams, more money spent).

*Jelgavas Vēstnesi (Bezmaksas domes avīze), ja kāds gribētu kaut ko uzzināt par Jelgavu, labāk noziedot tos santīmus un to uzzināt caur krietni brīvākiem resursiem, kā Zemgales ziņas (Arī šaits, bet tomēr, kvalitāte ir lielāka). Protams, es saprotu ka iespējams vajadzēja ievilkt ķeksīti pie "radītas jaunas darba vietas", bet nu komān, kādēļ man būtu jāmaksā par kaut kādu naudu zaudējošu avīzi.


Tas vēl tas vājprāts ap atkritumu pārstrādi. Ne vien viss ir pieregulēts tā, ka konkurenti nedrīkst būt, vel ir tas, ka izmanto domes iedzīvotāju datu bāzi un pašvaldības policiju, lai pastā iemestu lapiņas ar aicinājumu pirkt atkritumu pakalpojumus. Noformējot tādā veidā, ka mazāk izglītots cilvēks domā, ka tas ir obligāti un var draudēt kāds sods. Protams lapiņai nekāda juridiska spēka nav.

Pa velti es te nedīktu, jo mums cenas ir krietni augstākas nekā Jums rīdziniekiem.

Nu lūk iedomājies jelgavnieku NĪN nodoklis maksā par šādām lietām/darbībām.

================================================== =======


Tagad nedaudz psiholoģija
Nu re, uzrakstīju kaut ko negatīvu, kādēļ nepatīk maksāt nodokļus un kāds tagad no tā ir rezultāts?

*Esmu kādu esmu sāpinājis
*Esmu kādu sadusmojis
*Esmu kādu iepriecinājis
*Varbūt, kādam atvēru acis vai samulsināju vēl vairāk.

Lai nu kā es vidusmērā esmu devis kaut ko negatīvu un visdrīzāk tagad saņemšu to pašu atpakaļ.

Nu lūk, man tāda juška ka pēc šādas formulas arī iespējams panākt pretēju efektu, kas spēj atrisināt/apiet faktiski visas Archy uzrakstītās problēmas.

================================================== ========


Kāds ir risinājums?

Archy Tev jāsaprot, ka valdība risina ļoti smagas un sarežģītas problēmas, pa kurām tu iespējams nemaz nepadomā ikdienā. Pilsoņa uzturēšana ir ļooooooti dāāārgs pasākums.
Tāpēc vidusmēra pilsonim sanāk daudz piestrādāt.

Valdībā, protams, var daudz ko mainīt uz labo, bet tur vienmēr būs sava neefektivitāte un korupcija. Pārāk liels, sarežģīts mehānisms - problēmas būs.

Man ļoti patīk Kevina onkuļa teorija, būtu jauki, ja to varētu notestēt kādā mazā valstiņā vai Amerikas štatā. Žēl ka nav nevien gudra datorspēle, kur to ideju varētu nosimulēt. Es būtu pirmais testeris.
Ja tu pa tiešām velies tikt brīvībā tev ir jābūt uzņēmējam. Kur tu paliec bagāts ar citu cilvēku naudu un laiku nevis ar savu laiku un naudu.

Un to tu vari izdarīt tikai dodot pretī kaut ko labāku nekā citi to var sniegt. Dot ir ļoti svarīgi.

Arī valdība atbalstīs tavu došanu ar visādiem nodokļu atvieglojumiem.

Piemēram parasts strādnieks:
1.Strādā
2.Samaksā nodokļus
3.Saņem neto algu
4.Iztērē

Uzņēmējs:
1.Strādā
2.Saņem peļņu
3.Tērē
4.Samaksā nodokļus no tā, kas palicis pāri.

Šitas pat neskaitās nekāds atvieglojums, vienkāršs veicinājums uzņēmējdarbības attīstībai. Bet tas ir tik jaudīgs noteikums, ka tev būtu tagad jāsvīst slapjam, ja saproti doto potenciālu bagātības audzēšanai.Lai nu kā - beigās tu vari maksāt jebkādus nodokļus un tik un tā būt brīvs darot citiem labu.


================================================== ==

Ja nu gadījumā tavs mērķis ir būt brīvam uz pabalstiem citās valstīs, tas ir iespējams, bet tad tu tiešām esi kā dēle un nedrīkst sūdzēties par neko. Lielajās valstīs kur dēļ lielās ekonomikas, viņas spēj dot pabalstus kas ar nabaga acīm liekas fantastiskas, bet tas viss ir tikpat nestabils kā darba vieta un solītās pensijas, kuras saņemšanas gadus var manīt uz pirkstu knikšķi. Nekāda kontrole vispār nav.

Lai veicās problēmu risināšanā!

2 komentāri:

 1. Sveiki,
  Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka misis Henrietta Fernando, cienījama privātu aizdevumu aizdevējs ir atvērusi finanšu iespēju visiem, kam vajadzīga nekādu finansiālu palīdzību. Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai notīrītu savu parādu vai jums ir nepieciešama kapitāla aizdevumu, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jums ir pagriezts pa bankām un citām finanšu iestādēm? Redzēt ne tālāk, jo mēs esam šeit, lai visiem jūsu finanšu problēmas. Mēs piedāvājam ātru un uzticamu saņēmējvalstīm aizdevumus starp € 5000 un € 50.000.000 ar zemu procentu likmi 2%, cilvēkiem, uzņēmumiem un sabiedrībai skaidru un saprotamu noteikumiem un nosacījumiem, kas perfekti atbilstu jums.
  Nav kredīta pārbaude nepieciešama, 100% garantēta.

  Rakstiet mums piemērot tagad: (henriettafernandoloanfirm@gmail.com)

  AtbildētDzēst
 2. Uzņēmēj ir laiks piedalīties Latvijas ekonomikas attīstība! Cityfinances palīdzes piesaistīt naudu uzņēmumam un sākt augt! www.cityfinances.lv

  AtbildētDzēst